Kooliaasta alguse tervitus

Armsad õpetajad!

Kosutav suvepuhkus on selja taha jäänud ja uus kooliaasta on kohe algamas. Soovime teile selleks indu ja edu!

Paraku on majandusolukord ebakindel. Inflatsioon on enneolematu, energiahinnad  ja muud kulud tõusevad ettearvamatu tempoga. Tegime kevadel liikmeküsitluse, mille tulemusi on nüüd meedias palju lahatud ja laiendatud. (Suur tänu vastamast!) Õpetajate ootus palgatõusuks on suur. Oleme seda survet nüüd otsustajate suunas jõuliselt avaldanud. See töö jätkub lähiajal veelgi suurema hooga. Kahjuks on seis selline, et õpetajaskond vananeb, õpetajakoolituse kohti ei suudeta täita, koolitatud õpetajatest vaid pooled lähevad õpetajaks tööle ning nelja aasta möödudes on neist omakorda pooled õpetajatöölt lahkunud. Ühiskond ootab otsustajatelt lahendusi!

Praegu on palgaläbirääkimiste seis selline, et Rahandusministeeriumi suvine majandusprognoos on avaldatud. Selle põhjal koostab valitsus järgmise aasta riigieelarve. Haridusminister läheb valitsusse oma soovidega. Seda me veel ei tea, kui suurt palgatõusu õpetajatele lubatakse. Hoiame teid uudistega kindlasti kursis. Palgaläbirääkimised jätkuvad lähiajal (juba järgmisel teisipäeval). Igal juhul teeme suuri jõupingutusi, et otsustajaid veenda, et järsk palgatõus on Eesti hariduse jätkusuutlikkuse tagamiseks hädavajalik.

EHLi volikogu otsuse järgi on meie nõue, et õpetajate töötasu alammäär oleks järgmisel aastal võrdne prognoositava keskmise palgaga, s.t 1845 eurot. See nõue põhineb erakondade endi pikaajalistel lubadustel. Järgmise aasta riigieelarve peaks olema koostatud septembri lõpuks.

Kui me loodetud palgatõusu ei saavuta, siis hakkame streiki ette valmistama. Kuid streik on kahtlemata viimane hädaabinõu siis, kui muud survemeetmed enam ei aita.

Helget meelt ja koos oleme tugevamad!
Soovime teile ilusat kooliaasta algust!

Reemo Voltri
EHLi esimees

Kõik kategooriad

Liikmeks Astumine

Astu ametiühingu liikmeks