Õpetajakaardist

Eestis väljastavad ITIC õpetajakaarte:

  • Eesti Üliõpilaskondade Liit, sh üliõpilasesindused üle Eesti ning eduid.ee kaardihaldussüsteem (ITIC õpetajakaart tavakaardina)
  • SEB pank (ITIC õpetajakaart pangakaardina)

ITIC õpetajakaardi eesmärgid

  • Tõendada akadeemilist staatust kõikjal maailmas.
  • Pakkuda võimalikult palju soodustusi. Eestis saab ITIC õpetajakaardi omanik soodustusi rohkem kui 700 kohas (vt lähemalt http://www.isic.ee/teacher/est/799/) ning maailmas ligi 40 000 soodustusepakkuja juures (vt lähemalt http://www.isic.org).

Kaardi taotlemise üldtingimused

ITIC õpetajakaardi taotlejaks on isik, kes teeb Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeeriumi koolitusloaga õppeasutuses või hoolekandeasutuses haridusseaduse mõistes pedagoogilist tööd ning kelle arvestuslik pedagoogilise töö koormus on õppeaasta jooksul vähemalt 20 tundi nädalas või lühendatud täistööaeg (vastavalt VV määrusele „Haridustöötajate tööaeg“ 13.09.2010).

  • Vajaliku pedagoogilise töö koormuse sisse võib arvestada ka aja, mis kulub tundide ettevalmistamisele, õpilaste tööde parandamisele jmt.
  • Haridustöötajatel, kelle koormus on vähem kui 20 tundi nädalas, kuid määratud lühendatud täistööajana, on samuti võimalik ITIC-kaarti taotleda.
  • Kui õpetajal tuleb vajalik koormus mitmes asutuses õpetamise peale kokku, siis on isikul samuti võimalik ITIC-kaarti taotleda. Sel juhul saab ta valida, missuguse asutuse nime kaardile soovib.
  • Lapsehoolduspuhkusel olevatel haridustöötajatel on samuti õigus ITIC õpetajakaarti taotleda.
  • Kooli direktoritel on ka võimalus ITIC-kaarti taotleda.
  • Pedagoogilise töö koormust hindab õppeasutuse juht. ITIC õpetajakaardi taotleja vanuse alampiir on 18 eluaastat, ülempiir puudub.

2- ja 3-aastase kehtivusajaga ITIC-kaardid

Eduid.ee kaardihaldussüsteemiga liitunud õppeasutuste pedagoogidel on võimalik tellida ka 2- ja 3-aastase kehtivusajaga ITIC õpetajakaarte. 2-aastane kaart maksab 13,8 eurot ning 3-aastane 19,2 eurot. 1-aastane ITIC-kaart maksab 7,5 eurot. Aü liikmete ITIC kaartide ja kohaletoimetamise kulud kannab EHL koostöös liikmesliitudega.

ITIC Õpetaja MasterCard

ITIC Õpetaja MasterCard on Eesti Üliõpilaskondade Liidu ja SEB panga koostöös valminud multifunktsionaalne pangakaart, mis ühendab endas rahvusvahelise ITIC õpetajakaardi, MasterCardi pangakaardi ja ühistraspordi Ühiskaardi.

Kaardil on nii deebet- kui ka krediitkaardi võimalused. ITIC Õpetaja kaart kehtib maksimaalselt 16 kuud, st õppeaasta algusest järgneva kalendriaasta lõpuni.

Kaardi saamiseks tuleb pangas esitada taotlus, kaasas peab olema isikut tõendav dokument, tõend kaarditaotleja pedagoogilist tööd tegeva töökoormuse kohta ning passipildi formaadis värvifoto.

SEB kodulehe kaudu saate kaardi tellida ka juhul, kui te pole panga klient. Konto avatakse teile siis, kui lähete pangakaardile kontorisse järele.

Lisainfot ITIC Õpetaja MasterCardi kohta leiab SEB panga koduleheküljelt http://www.seb.ee.

EDUID.ee süsteemiga liitumine

Alates augustist 2022 väljastatakse ITIC-kaarte ainult internetis Eesti Üliõpilaskondade Liidu kaardihaldussüsteemis eduid.ee. Kui õppeasutus liitub eduid.ee kaardihaldussüsteemiga, on koolil võimalik jätkata grupitaotluste esitamist ning lisandub võimalus tellida 2- ja 3-aastase kehtivusajaga ITIC õpetajakaarte.

Õppeasutuse määratud isikule lisandub õigus ise süsteemi lisada need isikud, kes vastavad kaardi taotlemise tingimustele. Liitumisel on võimalik kaarte tellida ka kooli ning omada ülevaadet kõigi õppeasutusega seotud kaartide kohta (sh ISIC-kaardid).

Süsteemist saab kool tellida kaarte, mis sisaldavad puutevaba kiipi Mifare 1k. Seega saab kaarti kasutada ka nt kooli raamatukogus või sööklas ning rakendustes väljaspool õppeasutust.

Liitumiseks sõlmitakse Eesti Üliõpilaskondade Liidu ja õppeasutuse vahel süsteemi kasutamise leping. Selle alusel võimaldatakse kooli määratud isikutele administraatori ligipääs süsteemi kaartide tellimiseks. Liitumise soovi korral saab EÜL-iga ühendust võtta e-postil eyl@eyl.ee või telefonil 640 0423 ning koolile saadetakse vajalikud materjalid tutvumiseks.

Kaardi tellimine, kui ei kuulu EHLi

Mugavaim viis ITIC õpetajakaarti taotleda on tellida kaart internetist eduid.ee. Selleks tuleb ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-IDga siseneda eduid.ee avalehelt ülevalt paremast nurgast, vajutades nuppu „Telli kaart“. Seejärel tuleb täita taotlus, lisada digifoto, nõustuda tingimustega ning maksta väljastustasu.

Vajalikku õpetajastaatust kontrollitakse reaalajas EHISe (Eesti Hariduse Infosüsteemi) kaudu. Seetõttu pole tarvis lisaks tõendit esitada. EHIS arvutab kokku õpetaja töökoormuse kõigis õppeasutustes õpetamise peale kokku. Tellitud kaart jõuab 10 tööpäeva jooksul pärast taotluse kinnitamist taotleja soovitud aadressile.