Eestis väljastavad ITIC õpetajakaarte:

  • Eesti Üliõpilaskondade Liit, sh üliõpilasesindused üle Eesti ning MinuKool kaardihaldussüsteem (ITIC õpetajakaart tavakaardina)
  • SEB pank (ITIC õpetajakaart pangakaardina)

ITIC õpetajakaardi eesmärgid

  • Tõendada akadeemilist staatust kõikjal maailmas.
  • Pakkuda võimalikult palju erinevaid soodustusi. Eestis saab ITIC õpetajakaardi omanik soodustusi rohkem kui 700 erinevas kohas (vt lähemalt http://www.isic.ee/teacher/est/799/) ning maailmas ligi 40 000 soodustusepakkuja juures (vt lähemalt http://www.isic.org).

Kaardi taotlemise üldtingimused

ITIC õpetajakaardi taotlejaks on isik, kes teeb Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeeriumi koolitusloaga õppeasutuses või hoolekandeasutuses haridusseaduse mõistes pedagoogilist tööd ning kelle arvestuslik pedagoogilise töö koormus on õppeaasta jooksul vähemalt 20 tundi nädalas või lühendatud täistööaeg (vastavalt VV määrusele „Haridustöötajate tööaeg“ 13.09.2010).

  • Vajaliku pedagoogilise töö koormuse sisse võib arvestada ka aja hulk, mis kulub tundide ettevalmistamisele, õpilaste tööde parandamisele jmt.
  • Haridustöötajatel, kelle koormus on vähem kui 20 tundi nädalas, kuid määratud lühendatud täistööajana, on samuti võimalik ITIC-kaarti taotleda.
  • Kui õpetajal tuleb vajalik koormus mitmes asutuses õpetamise peale kokku, siis on isikul samuti võimalik ITIC-kaarti taotleda. Sel juhul on isikul võimalik valida, missuguse asutuse nime kaardile soovib.
  • Lapsehoolduspuhkusel olevatel haridustöötajatel on samuti õigus ITIC õpetajakaarti taotleda.
  • Kooli direktoritel on ka võimalus ITIC-kaarti taotleda.
  • Pedagoogilise töö koormust hindab õppeasutuse juht. ITIC õpetajakaardi taotleja vanuse alampiiriks on 18 eluaastat, ülempiir puudub.

2- ja 3-aastase kehtivusajaga ITIC-kaardid

MinuKool kaardihaldussüsteemiga liitunud õppeasutuste pedagoogidel on võimalik tellida ka 2- ja 3-aastase kehtivusajaga ITIC õpetajakaarte. 2-aastane kaart maksab 11,5 eurot ning 3-aastane 16 eurot. 1-aastane ITIC-kaart maksab 6,40 eurot. Aü liikmete ITIC kaartide ja kohaletoimetamise kulud kannab EHL koostöös liikmesliitudega.

ITIC Õpetaja MasterCard

ITIC Õpetaja MasterCard on Eesti Üliõpilaskondade Liidu ja SEB panga koostöös valminud multifunktsionaalne pangakaart, mis ühendab endas rahvusvahelise ITIC õpetajakaardi, MasterCardi pangakaardi ja ühistraspordi Ühiskaardi.

Kaardil on nii deebet- kui ka krediitkaardi võimalused. ITIC Õpetaja kaart kehtib maksimaalselt 16 kuud, st õppeaasta algusest järgneva kalendriaasta lõpuni.

Kaardi saamiseks tuleb pangas esitada taotlus, kaasas peab olema isikut tõendav dokument, tõend kaarditaotleja pedagoogilist tööd tegeva töökoormuse kohta ning passipildi formaadis värvifoto.

SEB kodulehe kaudu saate kaardi tellida ka juhul, kui Te pole panga klient: konto avatakse Teile siis, kui lähete pangakaardile kontorisse järele.

Lisainfot ITIC Õpetaja MasterCardi kohta leiab SEB panga koduleheküljelt http://www.seb.ee.

MinuKool süsteemiga liitumine

Alates 2012. aasta augustikuust väljastatakse ITIC-kaarte ainult internetis www.minukool.ee. Kui õppeasutus liitub MinuKool kaardihaldussüsteemiga, on koolil võimalik jätkata grupitaotluste esitamist ning lisandub võimalus tellida 2- ja 3-aastase kehtivusajaga ITIC õpetajakaarte.

Õppeasutuse määratud isikule lisandub ka õigus ise süsteemi lisada need isikud, kes vastavad kaardi taotlemise tingimustele. Liitumisel on võimalik kaarte tellida ka kooli ning omada ülevaadet kõigi õppeasutusega seotud kaartide kohta (sh ISIC-kaardid).

Süsteemist on koolil võimalik tellida kaarte, mis sisaldavad puutevaba kiipi Mifare 1k, seega on võimalik kaarti kasutada ka nt kooli raamatukogus või sööklas ning rakendustes väljaspool õppeasutust.

Liitumiseks sõlmitakse Eesti Üliõpilaskondade Liidu ja õppeasutuse vahel süsteemi kasutamise leping, mille alusel võimaldatakse kooli määratud isikutele administraatori ligipääs süsteemi kaartide tellimiseks. Liitumise soovi korral saab EÜL-iga ühendust võtta e-postil info@minukool.ee või telefonil 6400 423 ning koolile saadetakse vajalikud materjalid tutvumiseks.

Kaardi tellimine

Kaardi tellimine, kui ei kuulu EHL-i

Mugavaim viis ITIC õpetajakaarti taotleda on tellida kaart internetist www.minukool.ee. Selleks tuleb ID-kaardi või pangaparoolidega siseneda www.minukool.ee avalehelt alt vasakust nurgast, seejärel täita taotlus, lisada digifoto ning maksta väljastustasu.

Vajalikku õpetajastaatust kontrollitakse reaalajas läbi EHIS (Eesti Hariduse Infosüsteem) süsteemi, seega ei ole taotlejal vajalik lisaks tõendit esitada. EHIS arvutab kokku õpetaja töökoormuse kõigis õppeasutustes õpetamise peale kokku. Tellitud kaart jõuab 10 tööpäeva jooksul pärast taotluse kinnitamist taotleja soovitud aadressile.