EHL-i suurimaks sotsiaalpartneriks on Eesti Haridus- ja Teadusministeerium. Koostöö eesmärgiks on saavutada ühiselt kokkulepitud sihte, mis oleksid kasulikud mõlemale osapoolele.

Oluliseks koostööpartneriks on Eesti Üliõpilaskondade Liit, kelle hindamatu kaasabiga on Eesti Haridustöötajate Liit ning rahvusvaheline organisatsioon International Student Identity Card Association (ISIC) saavutanud kokkuleppe, mille tulemusena on ITIC kaartide taotlemine võimaldatud kõigile EHL-i liikmetele sõltumata ametikohast ja töökoormusest.

EHL liikmeid kindlustab õnnetusjuhtimite puhul ERGO Insurance SE, sõidutab (ja annab meie liikmetele võimaluse osta soodsamalt autokütust, kohvi ja sooja toitu ning säästa autopesu ja haagise rendi pealt) Olerex AS, nägemise eest hoolitseb Pere Optika, iluprotseduure teostab Forum Ilutuba Pärnus, sportimisvõimalusi pakub MyFitness ning majutab Park Inn Meriton Hotell.

Koostööleping on ka reisifirmaga Tiit Reisid, pakkudes EHL liikmetele 5-10% allahindlust turismireisidelt.

Koostöös Rahva Raamatu, Olerexi (alates 2016.a.-st) ja Iisak OÜ-ga tunnustame Aasta Õpetaja nominente.

Koostöölepingust lähtuvalt toetame rahaliselt Eesti Koolispordi Liidu (EKSL) poolt üldhariduskoolide õpetajatele korraldatavaid spordivõistlusi auhindade ja meenete soetamiseks ning finantseerime Eesti Õpetajate Meeskoori tegevust. Samuti toetame algatuse Alustavat Õpetajat Toetav Kool ning õpetajatudengite organisatsiooni Noore Õpetaja Huviklubi tegevusi.

Rahvusvahelised koostöösidemed on sõlmitud Rootsi õpetajate aü-ga Lärarförbundet, Soome haridustöötajate aü-ga Opetusalan Ammattijärjesö (OAJ), Sloveenia haridustöötajate aü-ga ESTUS (Education, Science and Culture Trade Union of Slovenia), Läti aü-ga LIZDA (Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība), Leedu aü-ga LEETU (Lithuanian Education Employees Trade Union) jt haridustöötajate ametiühingutega.