Koostööpartnerid

EHLi suurim sotsiaalpartner on Eesti Haridus- ja Teadusministeerium. Koostöö eesmärk on saavutada ühiselt kokkulepitud sihte, mis oleksid kasulikud mõlemale osapoolele.

Oluline koostööpartner on Eesti Üliõpilaskondade Liit, kelle hindamatu kaasabiga on Eesti Haridustöötajate Liit ning rahvusvaheline organisatsioon International Student Identity Card Association (ISIC) saavutanud kokkuleppe, mille tulemusena on ITIC kaartide taotlemine võimaldatud kõigile EHLi liikmetele sõltumata ametikohast ja töökoormusest.

EHLi liikmeid kindlustab õnnetusjuhtimite puhul ERGO Insurance SE, sõidutab (ja annab meie liikmetele võimaluse osta soodsamalt autokütust, kohvi ja sooja toitu ning säästa autopesu ja haagise rendi pealt) Olerex AS, nägemise eest hoolitseb Pere Optika, sportimisvõimalusi pakub MyFitness ning majutab Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn.

Koostööleping on ka reisifirmaga Tiit Reisid, pakkudes EHLi liikmetele 5-10% allahindlust turismireisidelt.

Koostöölepingust lähtuvalt toetame rahaliselt Eesti Koolispordi Liidu (EKSL) poolt üldhariduskoolide õpetajatele korraldatavaid spordivõistlusi auhindade ja meenete soetamiseks ning finantseerime Eesti Õpetajate Meeskoori tegevust. Samuti toetame algatuse Alustavat Õpetajat Toetav Kool ning õpetajatudengite organisatsiooni Noore Õpetaja Huviklubi tegevusi.

Rahvusvahelised koostöösidemed on sõlmitud Rootsi õpetajate aü-ga Lärarförbundet, Soome haridustöötajate aü-ga Opetusalan Ammattijärjesö (OAJ), Sloveenia haridustöötajate aü-ga ESTUS (Education, Science and Culture Trade Union of Slovenia), Läti aü-ga LIZDA (Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība), Leedu aü-ga LEETU (Lithuanian Education Employees Trade Union) jt haridustöötajate ametiühingutega.