EHL on mures MTÜ Haridusvaldkonna Esinduskoja pöördumise pärast

EHL on mures MTÜ Haridusvaldkonna Esinduskoja pöördumise pärast

Viimastel päevadel on ringlusse jõudnud eksitava nime  ja pöördumisega MTÜ, nimeks  Haridusvaldkonna Esinduskoda. Antud organisatsioon ei ole õpetajate ametiühing. Samuti ei ole see seotud mitte mingil viisil Eesti Haridustöötajate Liidu (EHL) ega tema seisukohtadega COVID-19 vaktsineerimise kohta. Eesti haridustöötajaid esindav ametiühing on EHL.

Pöördumine paneb muretsema ka paljusid õpilasi ja lapsevanemaid, kuna pöördumine peab õpetajate diskrimineerimiseks vaktsineerimistõendi olemasolu ning vaktsineerimist. Teadupärast aitab just vaktsineerimine hoida inimesed tervemad ning õppeasutused töös. EHL (6500 liiget) ja ligi 30 haridustöötajate ühendust (üle 10 000 haridusvaldkonna töötaja) panevad seoses algava kooliaasta ning COVID19-ga kõigile südamele:

  •       Viimaste aastate kogemus näitab, et suurema osa õpilaste jaoks on parim ja tulemuslik õppimise viis koolimajas koos õpetajaga. Õpetajad usaldavad arste  – umbes 70% Eesti õpetajatest on läbinud vaktsineerimiskuuri COVID-19 vastu.

  • Kõikidel haridustöötajatele, kes ei ole vaktsineeritud, võimaldab Vabariigi Valitsus tasuta testimise 2021. aasta lõpuni. (Haridus- ja teadusministeeriumi juhised koolidele ja noorsootööasutusteleleiab siit: https://www.hm.ee/sites/default/files/htm_juhised_koolidele_2021.pdf).
  •       Suurepärane kool on enamat kui majatäis klassiruume. See on kogukond, mis jagab ühiseid väärtusi ning naudib ühiselt veedetud hetki.
  •       Õpetajad, õpilased ja vanemad  saavad ühiselt kaasa aidata sellele, et peagi algav kooliaasta õnnestuks. Võitluses koroonaviiruse vastu  loeb iga vaktsiinisüst ning igaühe teadlik panus. Kaitseme sellega ennast ja hoolime koolikaaslastest. Hoiame koos Eesti koolid ja elu avatuna.

Eesti Haridustöötajate Liidu ja õpetajate ühenduste avalikku pöördumist õpilaste ning lastevanemate poole seoses algava kooliaasta ja vaktsineerimisega saab täispikalt lugeda siit: https://www.err.ee/1608298122/opetajate-uhendused-kutsuvad-koiki-vaktsineerima.

 

Kõik kategooriad

Liikmeks Astumine

Astu ametiühingu liikmeks