EHL-i suurimaks sotsiaalpartneriks on Eesti Haridus- ja Teadusministeerium. Koostöö eesmärgiks on saavutada ühiselt kokkulepitud sihte, mis oleksid kasulikud mõlemale osapoolele.

Oluliseks koostööpartneriks on Eesti Üliõpilaskondade Liit, kelle hindamatu kaasabiga on Eesti Haridustöötajate Liit ning rahvusvaheline organisatsioon International Student Identity Card Association (ISIC) saavutanud kokkuleppe, mille tulemusena on ITIC kaartide taotlemine võimaldatud kõigile EHL-i liikmetele sõltumata ametikohast ja töökoormusest.

EHL liikmeid kindlustab õnnetusjuhtimite puhul ERGO Insurance SE.

Koostööleping on EHL-il sõlmitud kütusefirmaga Olerex AS, mis annab meie liikmetele võimaluse osta soodsamalt autokütust, kohvi ja sooja toitu ning säästa autopesu ja haagise rendi pealt.

Koostööleping on ka reisifirmaga Tiit Reisid, pakkudes EHL liikmetele 5-10% allahindlust turismireisidelt.

Koostöös Rahva Raamatu ja Olerexiga (alates 2016.a.-st) tunnustab EHL Aasta Õpetaja nominente.

Koostöölepingust lähtuvalt toetame rahaliselt Eesti Koolispordi Liidu (EKSL) poolt üldhariduskoolide õpetajatele korraldatavaid spordivõistlusi auhindade ja meenete soetamiseks.

Vastavalt koostöölepingule finantseerib EHL vastavalt võimalustele oma eelarvest Eesti Õpetajate Meeskoori tegevust.

Rahvusvahelised koostöösidemed on sõlmitud Rootsi õpetajate aü-ga Lärarförbundet, Soome haridustöötajate aü-ga Opetusalan Ammattijärjesö (OAJ), Sloveenia haridustöötajate aü-ga ESTUS (Education, Science and Culture Trade Union of Slovenia), Läti aü-ga LIZDA (Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība), Leedu aü-ga LEETU (Lithuanian Education Employees Trade Union) jt haridustöötajate ametiühingutega.